چرا بهتر است در مدارس و مهدکودک‌ها از چمن مصنوعی استفاده کنیم؟

تعداد بازدید : 442
نویسنده خبر :
منبع : http://royalchaman.com/blog/294-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%85%D9%86-%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C--%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F.html
13 1398 مهر

سطحی از چمن زیبا و دلنشین که آغوش سبز و آرامش بخش خود را همچون بهارِ طبیعت به روی فرزندانمان گشوده و اندام لطیف آنان را از هر گونه آسیب محافظت می‌نماید. باید به فرزندان خود حق بدهیم، که مدرسه مورد علاقه شان را براساس دارا بودن یا نبودن چمن مصنوعی انتخاب نمایند. پدران و مادران نیز طبیعتاً تحت تأثیر فرزندان دلبند خود هستند و در صورتی که محیط مدرسه خوشایند فرزندشان نباشد، مدارس دیگری را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند داد.

مسئولین و مدیران محیط‌های آموزشی از قافله پُر شتابِ تحوّل و دگرگونی‌های زمانه عقب نمانده و دچار تغییرات شگرفی شده‌اند. امکانات، تجهیزات و قابلیت‌هایی که در گذشته در زُمره موارد تجمّلی و غیر ضروری قرار داشتند. امروزه با پیشرفت شیوه‌ها و ساختار نظام آموزش و پرورش، بخشی از الزامات بدیهی محسوب می‌گردند که در مرکز توجه مدیران قرار داشته و پتانسیل مالی بالایی را با توجه به تأثیر چمن مصنوعی برای دستیابی به آنها در نظر می‌گیرند.

امنیت فضای فیزیکی مراکز آموزشی یکی از مهم‌ترین موارد محسوب می‌شود، چرا که کودکان و نوجوانان پرجنب‌وجوش ما ساعات زیادی را با همبازی‌های خود در این محیط‌ها مشغول بازی و دویدن هستند. همه ما هم در دوران مدرسه سراغ داریم که هراز چندگاهی یکی از دانش‌آموزان بدلیل بازی و یا فعالیت ورزشی در حیاط مدرسه دچار آسیب می‌شد و باید با کمک از بیمه دانش‌آموزان به امور درمان خود می‌پرداخت و مدتی هم از چرخه طبیعی تحصیل دور می‌ماند.

امروزه محصولاتی همچون چمن مصنوعی شرایط را عوض کرده‌اند. درگذشته تنها کفپوش مورد استفاده در فضای بیرونی و آزاد، بتون و آسفالت بود و سازنده‌ها راهی جز استفاده از این محصولات نداشتند، اما از دهه ۱۹۶۰ میلادی اولین حیاط مدرسه در رودآیلند آمریکا با چمن مصنوعی پوشیده شد تا این محصول هم به جمع کفپوش‌های کف حیاط مدرسه و مراکز آموزشی اضافه شود. از آن پس شاهد به‌کارگیری روزافزون چمن مصنوعی در مدارس و مراکز آموزشی آمریکا، کانادا و سایر کشورهای دنیا بودیم. از طرفی هرچه مصرف چمن مصنوعی در حیاط مدارس و سایر مراکز آموزشی بیشتر می‌شد، تکنولوژی ساخت آن نیز افزایش پیدا می‌کرد. نسل جدید چمن‌های مصنوعی امروز بدون پرشونده و با نخ‌های ضد سایش و بهداشتی بیشتر در مراکز آموزشی استفاده می‌شوند.

 *چه نوع چمن مصنوعی برای مدارس و مهدکودک‌ها استفاده کنیم؟ 

در انتخاب چمن مصنوعی برای مدارس و مهدکودک‌ها باید چند نکته را مد نظر قرار داد که در ادامه آمده است:

1.برای زمین بازی چندان نیاز به استفاده از چمن مصنوعی با نخ بلند نیست، اما باید تراکم خوبی داشته باشد.

2.اصولا برای زمین بازی مدارس باید از چمن‌های مصنوعی بین ۲۰ تا ۳۵ میلی‌متری استفاده کرد.

3.استفاده از چمن مصنوعی مخصوص زمین فوتبال که نیاز به سیلیس و گرانول دارد به هیچ وجه برای مدارس و مهدکودک‌ها توصیه نمی‌شود.

4.چمن مصنوعی با نخ V شکل و C شکل بیشتر توصیه می‌شود.

5.میزان پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده شده در تولید نخ چمن کم نباشد، چرا که در غیر این‌ صورت نخ‌ها زیر تابش نور خورشید دچار خوردگی و رنگ پریدگی می‌شوند و از بین می‌روند.

6.گارانتی چمن مصنوعی مطمئن باشد.

 

از مهمترین عواملی که باید به آن توجه کنیم قیمت چمن مصنوعی است. قیمت های متنوع چمن مصنوعی و کیفیت و ماندگاری بالای آن موجب میشود که هر کاربری با هر بودجه ای بتواند از چمن مصنوعی استفاده کند. کودکان اغلب به بازی کردن در حیاط مشغولند. فرش کردن حیاط با چمن مصنوعی میزان آسیب دیدگی کودکان  در هنگام بازیگوشی را بشدت کاهش میدهد.

دنیای چمن بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت را به شما ارائه می کند


چمن مصنوعی در ایران - العشب الاصطناعي في إيران - Artificial Grass in Iran

مقالات مرتبطچمن مصنوعی در ایران - العشب الاصطناعي في إيران - Artificial Grass in Iran

نظراتـــــــــ